? Jak sprytnie wyszukiwać oferty hurtowe?


Magazyn z towarem na regałach

Na Merkandi nieustannie wymyślamy nowe funkcje dla naszych użytkowników, aby jeszcze sprawniej korzystali z naszego serwisu. W ostatnim czasie wprowadziliśmy następujące udogodnienia dla Kupujących, którzy szukają towarów do swojego biznesu.

Dodawanie ofert zakupu

W dziale szukam towaru, każdy Kupujący może dodać swoje ogłoszenie zakupu. W swoim zapytaniu wystarczy wypełnić podstawowe informacje, ale nie trzeba się ograniczać, formularz umożliwia dodać nie tylko tytuł, cenę, opis i ilość, ale także zdjęcia i załączniki, na przykład ze specyfikacją poszukiwanego towaru. A opcja ta jest dostępna dla każdego, nie tylko dla użytkowników Merkandi. Dajemy Ci szansę sprawdzenia, czy Twoje zapytanie otrzyma wiele propozycji od zweryfikowanych hurtowników z naszej bazy.

Oczywiście oferta zakupu nie jest wiążąca, więc nie musisz się obawiać konieczności przyjęcia wybranej oferty. Zakupu możesz dokonać tylko wówczas, gdy wybierzesz dogodną dla siebie propozycję i po pozytywnie zakończonych negocjacjach z hurtownikiem.

Dodanie oferty zakupu jest intuicyjne, a po jej opublikowaniu nie trzeba nic więcej robić. Nasz system wyśle powiadomienie po każdej złożonej propozycji.

Obserwowanie wyników wyszukiwania

Kolejna pomoc przy znalezieniu interesujących nas towarów to możliwość obserwowania wyszukiwaniu ofert. Jak to działa? W wyszukiwarkę produktów na stronie https://merkandi.pl/products wpisujemy szukane słowo, frazę, nazwę marki, etc. i klikamy ikonkę lupy, aby przejść do wyszukiwania. Sprawdzamy, czy znalezione oferty są zadowalające i ewentualnie modyfikujemy wyszukiwanie, aby uzyskać oferty pasujące do zapytania (więcej w punkcie: Zaawansowane wyszukiwanie). Następnie wybieramy -> Obserwuj wyszukiwanie oznaczone gwiazdką:

Teraz wystarczy podać swój adres e-mail a po otrzymaniu wiadomości potwierdzić zapis obserwowania. Naturalnie tę, jak i inne zgody na otrzymywanie wiadomości, można w każdej chwili cofnąć.

Od tej chwili, za każdym razem jak pojawi się oferta zawierająca zadane wyszukiwanie, otrzymasz maila z powiadomieniem i linkiem do oferty bądź ofert. Dzięki temu możesz na bieżąco śledzić nowości z wybranej branży, obserwować pożądane marki, czy grupy towarowe i szybko reagować na pojawiające się okazje, zanim inny kupiec Ci je sprzątnie sprzed nosa.

Obserwowanie hurtowni

Ta opcja jest dostępna po zalogowaniu do serwisu, a więc jest w odróżnieniu od poprzednich, udogodnieniem dla użytkowników aktywnych kont. Sama funkcjonalność ma na celu powiadamianie subskrybenta o nowych ofertach dodanych przez obserwowanego hurtownika. Pozwala to wyraźnie skrócić czas reakcji na lukratywne oferty od wybranych dostawców. Ponieważ wiadomość z powiadomieniem zawiera nowe oferty hurtownika, kupiec może przejść z ofert od razu do kontaktu, zanim uprzedzą go inni kupujący „polujący” na okazje. Jest to też sygnał, że dany hurtownik jest aktywny, dodaje ofert, a więc można mu wysłać zapytanie o towar, którego być może jeszcze nie zdążył dodać. Dzięki temu będziesz krok do przodu przed innymi 😉

Zaawansowane wyszukiwanie

Jest to sposób na wyszukiwanie ofert tylko z wybranych podkategorii. Wystarczy wyszukać pożądaną frazę lub słowo wyszukiwarce, a następnie rozwinąć listę kategorii. Po rozwinięciu głównych kategorii pojawi się możliwość zaznaczania tylko tych podkategorii, które nas interesują, bez konieczności przeglądania wszystkich ofert spełniających wyniki wyszukiwania. Na przykład po wpisaniu samego słowa Stocki pojawią się oferty „stockowe” z wszystkich branży, więc aby zawęzić wybór na docelowe grupy produktów, wybieramy podkategorie, jak widać poniżej na przykładzie narzędzi:

Dodatkowo są do dyspozycji filtry produktów, które znajdują się pod listą kategorii. Dzięki opcji filtrowania można zawęzić listę ofert do:

  • krajów, z których chcemy zamawiać towar i z którego ma pochodzić potencjalny dostawca,
  • grup towarowych, które pomagają oszacować oczekiwaną jakość towaru; nowe, outlet, używane, odnawiane, zwroty, uszkodzone, itp.

Protip! Przy wyszukiwaniu ofert warto zawsze wyszukać dany produkt na różne sposoby, ponieważ ta sama fraza inaczej sformułowana, może dać odmienne wyniki, które nie tylko, że się nie wykluczają, ale wzajemnie się uzupełniają. Przykład: szukamy zabawek, więc wpisujemy słowo zabawki, ale część towarów może być na tzw. mix paletach skomponowanych z wielu podkategorii. Wyniki więc możemy uzupełnić wyszukaniem frazy artykuły dziecięce.

 

Subskrypcja Newslettera

Darmowa wysyłka nowinek od zawsze była dostępna na naszej stronie, ale dodaliśmy nową funkcję – możliwość wyboru głównych kategorii, z których odbiorca chce otrzymywać powiadomienia. Lista kategorii działa na zasadzie rozwijanego menu, z którego można wybierać branże. Następnie wystarczy już tylko podać adres e-mail i zatwierdzić wysyłkę newslettera z linka wysłanego pod wskazany e-mail. Jeśli mail z linkiem aktywacyjnym nie dochodzi zalecamy sprawdzenie spamu 😉

▶ Usługa wyszukiwania towaru

Wprowadziliśmy usługę dedykowaną firmom, a także osobom prywatnym, które wolą zlecić nam wyszukanie dostawcy konkretnego towaru. Usługę można zamówić na stronie https://merkandi.pl/stock-searching

W skrócie działa to tak, że po wykupieniu usługi i po potwierdzeniu, co będzie przedmiotem wyszukiwania, przechodzimy do realizacji zlecenia. Przeszukujemy naszą bazę sprawdzonych hurtowni, a także poszerzamy wyszukiwanie o nowe hurtownie, producentów, dystrybutorów i inne podmioty z wybranej gałęzi gospodarki. W ustalonym czasie udostępniamy pełne dane kontaktowe firm, które są w stanie dostarczyć poszukiwany towar o określonych parametrach.

Cenne wskazówki

Warto także uczyć się od innych, bardziej doświadczonych handlowców, poprzez obserwację. Wiedzę można czerpać z forów tematycznych czy grup na social mediach. Wiele użytecznych wskazówek oraz inspiracji znajdziesz również na naszym blogu. Szczególnie polecamy cykl trzech artykułów o Sposobach na znalezienie właściwego towaru w dobrej cenie. Te trzy publikacje dały podwaliny pod e-book hurtownika naszego autorstwa!