Chcesz przenieść hurtową sprzedaż do internetu, ale nie wiesz, od czego zacząć?


Handel hurtowy online

Zobacz jakie to proste. Nie musisz nawet posiadać własnej strony www, na Merkandi wszystko jest już gotowe i czeka na Ciebie

Wydarzenia z kraju i świata, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich miesięcy, były szczególnie ciężkie dla wielu przedsiębiorców, sprzedawców, czy hurtowników. Najwięcej strat odnotowali ci, którzy nie prowadzili dotąd sprzedaży przez internet. Tylko nieliczne firmy były w stanie szybko zareagować i z dnia na dzień przenieść swoją sprzedaż do sektora e-commerce. I tu z pomocą przychodzi Merkandi – internetowa platforma handlu hurtowego, dedykowana sprzedającym i kupującym. Merkandi oferuje zaawansowane i jednocześnie łatwe w obsłudze narzędzie do nawiązywania relacji handlowych na skalę międzynarodową. Wszystko oczywiście online ?

Teraz zapewne większości z Was, którzy to czytają, nasuwają się różne pytania. Najczęściej pytacie nas o następujące kwestie:

Jak to działa?

Merkandi jest platformą B2B. Dostęp do platformy mają zarejestrowani użytkownicy, a sprzedaż mogą prowadzić wyłącznie firmy, które przeszły pozytywnie weryfikację pod kątem prowadzonej działalności. Krótko mówiąc, aby zacząć dodawać swoje oferty hurtowe wystarczy wybrać konto Premium, a następnie wysłać dokumenty rejestrowe firmy.

Właściwie nie musisz się o nic martwić, wystarczy, że się do nas zgłosisz, a my wszystko wyjaśnimy krok, po kroku. Kontakt z naszym biurem obsługi klienta jest dostępny na naszej stronie: https://merkandi.pl/contact

Dlaczego muszę płacić za konto?

Usługa jest płatna, między innymi dlatego, że na naszej stronie nie ma żadnych reklam a jedynie oferty naszych użytkowników. Ponadto tworzenie, nieustanne utrzymanie i ulepszanie tak obszernego i zaawansowanego serwisu z wszystkimi funkcjami, generuje koszty. Za Merkandi kryje się też cały sztab ludzi, którzy zajmują się obsługą platformy. Hosting i administrowanie swojej strony www też nie jest za darmo. Już samo prowadzenie strony wymaga zatrudnienia pracowników, którzy będą odpowiedzialni za utrzymanie strony oraz regularne dodawanie treści, czy obsługę zamówień. Jest też wiele kwestii formalnych, prawnych czy technicznych, bez których strona nie może istnieć. Zakładając konto na Merkandi, nie musisz o tym wszystkim myśleć. Wykupujesz konto i otrzymujesz pełen pakiet wysokiej jakości usług.

Jakie są więc korzyści z posiadania konta sprzedającego?

  • Profesjonalny profil firmy z pełnymi danymi kontaktowymi, kontem bankowym i wszystkimi danymi, które tylko zechcesz dodać w swoim portfolio,
  • zamieszczanie na platformie hurtowych ofert sprzedaży, na które mogą reagować klienci,
  • możliwość reagować na oferty zakupu, dodawane przez handlowców, którzy szukają towaru,
  • odbierać bezpośrednie wiadomości od kupujących wysłane z poziomu każdej zamieszczonej przez Ciebie oferty, a także z profilu Twojej firmy
  • dzięki nam stajesz się częścią międzynarodowościowej sieci handlowej, budujesz kontakty i swoją pozycję na rynku,
  • już po dodaniu profilu Twoje firmy kupujący zobaczą powiadomienie, że jest nowa firma w naszej bazie,
  • ponadto każda oferta znajdzie się w rozsyłanym codziennie newsletterze, który trafia do tysięcy odbiorców nastawionych na hurtowe zakupy,
  • jako sprzedający możesz liczyć na naszą pomoc techniczną nie tylko przy dodawaniu i optymalizacji ofert, ale też w pozostałych kwestiach dotyczących korzystania z platformy.

To tylko najważniejsze punkty, prezentacja korzyści dla sprzedających dostępna jest na naszej stronie: https://merkandi.pl/for-sellers

Mam już konto, jak mogę zacząć sprzedaż?

Sprzedaż na Merkandi to nic innego, jak publikacja ofert hurtowych, na które mogą reagować kupujący. Oferty można publikować we wszystkich kategoriach i wersjach platformy, a liczba ofert jest nieograniczona. Oferty są widoczne nie tylko dla użytkowników serwisu, są one także widoczne dla osób spoza platformy, i co bardzo ważne, są indeksowane w wyszukiwarkach typu Google, więc każdy potencjalny kupiec może do nich dotrzeć. Mało tego, nasz doświadczony zespół z przyjemnością doradzi Ci jak dopracować i zoptymalizować treść ofert, aby pomóc w dotarciu jak największej liczby kupujących.

Jakie warunki muszę spełnić jako sprzedawca na Merkandi?

Wystarczy, że posiadasz firmę lub prowadzisz działalność. Po pozytywnej weryfikacji Twoja firma zostanie dodana do naszej bazy hurtowni, gdzie będziesz widnieć jako Zweryfikowany sprzedawca.

Dogodne warunki współpracy można będzie uzgadniać bezpośrednio z kupującymi. Wszystkie kwestie dotyczące transportu, form płatności, waluty, w jakiej sprzedajesz, minimalnych ilości, cen i wszystko inne, zależy wyłącznie od Ciebie. Oczywiście oczekujemy, że włożysz trochę serca w kontakty z kupującymi, ale nie będziemy nic narzucać.

A co z prowizją ze sprzedaży?

Cały zysk ze sprzedaży jest dla Ciebie! Merkandi nie pobiera żadnych prowizji ani nie nalicza dodatkowych opłat. Jedyny koszt, to opłata za rejestrację. Te wszystkie wymienione powyżej korzyści możesz mieć w ramach jednej opłaty za konto u nas. Niesamowite, prawda? ?

Jeżeli masz jakieś pytania do nas, nie wahaj się z nami skontaktować. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.