Czy muszę mieć firmę by kupować na Merkandi?


„Czy konieczne jest prowadzenie działalności gospodarczej by móc zarejestrować się na Merkandi i kupować od hurtowników?” – to jedno z najczęściej zadawanych przez odwiedzających naszą platformę użytkowników pytań.

Odpowiedź jest prosta. Na Merkandi może zarejestrować się każdy – firma, a także osoba prywatna. Możliwa jest rejestracja zarówno konta Standard jak i Premium, które daje większy dostęp do danych na naszej platformie. Prowadzenie działalności gospodarczej wymagane jest jedynie do uzyskania opcji sprzedawcy z poziomu konta Premium. Aby móc dodawać oferty na Merkandi należy posiadać firmę i pozytywnie przejść jej weryfikację (więcej informacji tutaj i tutaj).

Jeśli jednak jedynym celem użytkownika jest zakup towaru, nic nie stoi na przeszkodzie by przeszedł proces rejestracji na platformie, nawet jeśli wspomnianej działalności nie prowadzi. W takiej sytuacji do cen wskazanych na naszej stronie należy doliczyć kwotę podatku VAT w wysokości obowiązującej w kraju, w którym mieszka nabywca (więcej informacji tutaj).

Przeglądając oferty na Merkandi możecie natomiast zauważyć, że niektórzy hurtownicy podają informację czy sprzedają jedynie firmom czy firmom i osobom indywidualnym. Taką informację można znaleźć pod danymi adresowymi sprzedającego na kartach ofert (widok dostępny dla zarejestrowanych użytkowników).

 

Hurtownikom sprzedającym towar z nadwyżek lub stocki zazwyczaj zależy głównie na tym by jak najszybciej sprzedać towar, dlatego swoją ofertę kierują do wszystkich zainteresowanych.