Towary używane i plusy związane z ich kupnem


symbol recyklingu

Na naszej platformie dużą popularnością cieszą się nie tylko okazyjne oferty na towary nowe, ale również bardzo chętnie kupowane są rzeczy poleasingowe lub używane. Rynek tak zwanych returów zyskuje coraz większe grono odbiorców z różnych kategorii towarowych.

Maszyny i narzędzia

Kupno używanych narzędzi dla wielu firm jest okazją zaopatrzenia się w niedrogi ale profesjonalny sprzęt z wyższej półki, który niejednokrotnie ma dłuższą żywotność od nowego odpowiednika. Ponadto rozwiązania technologiczne ze starszych sprzętów bywają daleko lepsze od tych najnowszych „ekonomicznych” modeli.

Komputery

Używane lub poleasingowe laptopy i komputery sprowadzane do nas z zamożniejszych krajów mogą się okazać nie tylko tańszą, ale i lepszą alternatywą. Wiele firm pozbywa się dobrej jakości sprzętów, które są nie tylko w pełni działające ale także dobrze wyposażone, wydajne i co najważniejsze tanie.

RTV i AGD

Niezwykle popularna grupa towarowa – najczęściej są to całe palety załadowane dużym i małym AGD. W przypadku dużych artykułów gospodarstwa domowego są to z reguły palety z jednym rodzajem sprzętu, np. pralki, lodówki, zmywarki. Mniejsze urządzenia częściej występują jako palety mix skomponowane z wielu różnych produktów. Takie oferty cechują się dużym potencjałem zysku przy dalszej sprzedaży.

Części zamienne

Spora część używanych sprzętów zaklasyfikowanych jako uszkodzone zostaje przeznaczona na części zamienne. Serwisy bardzo chętnie się zaopatrują w komponenty „z odzysku” gdyż pozwala to nie tylko na zakup po cenie obniżonej nawet o 80% ale także zaoferowanie konkurencyjnej ceny usług. Nie rzadko na rynku wtórnym można zdobyć części, które są trudno dostępne lub w ogóle nie są już produkowane.

 

Podsumowując – kupno używanego sprzętu to nie tylko oszczędność finansowa, to także ograniczenie produkcji szkodliwych dla środowiska odpadów.

I pamiętajmy aby kupując używane sprzęty dokładnie się zapoznać ze stanem towaru i poddać go szczegółowemu przeglądowi 😉