Sprzedaż hurtowa odnowionego sprzętu AGD


Sprzedaż odnowionego małego i dużego AGD to nowy trend w polskim i europejskim hurtownictwie. W tym biznesie trudno o rzetelnych dostawców. Mamy dla Was jednak kilka wskazówek jak ich znaleźć.

 

Odnawiane AGD – co to jest?

Coraz częściej możemy spotkać się z ofertami odnawianego (ang. refurbished) AGD. Ale co to właściwie znaczy? Odnawiane AGD to po prostu używany sprzęt, który został dokładnie sprawdzony, a jeśli trzeba również naprawiony, wyczyszczony i ogólnie odświeżony przez profesjonalne firmy. W tej grupie produktów najczęściej pojawiają się lodówki, pralki, suszarki, kuchenki gazowe i elektryczne, zmywarki itd, a więc tzw. duże AGD. Produkty po dokładnym badaniu technicznym są wystawiane na sprzedaż jako towar drugiego gatunku, jednak w pełni sprawny, często nawet przyznawana jest mu gwarancja. Cena takiego sprzętu jest oczywiście o wiele niższa od sprzętu nowego.

Skąd bierze się odnawiane AGD?

Bardzo często dostawcy odnawianego sprzętu AGD odkupują je bezpośrednio od konsumentów. Jednak ich głównym dostawcą są sklepy przekazujące im ten towar jako zwroty konsumenckie. Takie AGD to naprawie nie wymaga nawet dodatkowego czyszczenia. Część sprzętów to również towar powystawowy. Dostawcy polują również na okazje typu towar z likwidacji.  Słowem podsumowania – sprzęt przed odnowieniem jest w różnym stanie, jednak dostawcy dbają o to by go „odświeżyć” na tyle, aby znów stał się atrakcyjny dla klientów.

Gdzie szukać rzetelnych dostawców odnawianego AGD?

Nie ma sensu ukrywać, że znalezienie rzetelnego dostawcy odnawianego AGD nie jest łatwym zadaniem. Towar jest 2. gatunku, często posiada jakieś wady lub usterki. Ważne by do procesu odnawiania dostawca podszedł naprawdę profesjonalnie i rzetelnie. Jeśli więc szukamy takiego sprzętu warto rozważyć inspekcję towaru na miejscu. Zawsze pytajmy także o dokumentację takiego sprzętu, dzięki której zdobędziemy informację skąd dane urządzenie pochodzi. Jeżeli hurtownik odmawia możliwości inspekcji towaru w magazynie może to być oznaką, że próbuje ukryć jakieś wady sprzętu lub inne nieścisłości.

Na Merkandi znajdziecie mnóstwo ofert odnawianego AGD z całej Europy. Hurtownicy są zweryfikowanymi przez nas sprzedawcami. Zapraszamy do przejrzenia ofert.