Podbijamy świat zabawkami


Eksport zabawek od kilku lat bije rekordy i nieustannie rośnie.  Największy dochód generują różnego rodzaju sprzęty do gier takie jak stoły i kije bilardowe oraz kostki do gry. Dobrze wiedzie się również eksporterom klasycznych zabawek. takich jak lalki, pluszaki, klocki, samochody, puzzle czy rowerki.

Polskie zabawki trafiają głównie na rynek europejski, w szczególności do Niemiec. Poza Europą odbiorcami zabawek naszych produkcji są również Stany Zjednoczone, Meksyk, a nawet państwa Ameryki Południowej, Oman czy Nowa Zelandia, a klientów wciąż przybywa.

Dzięki naszej produkcji na rynku europejskim coraz mniejszy udział mają zabawki importowane z Chin. Przegrywają słabą jakością, poza tym unijne prawo zmusza dystrybutorów do zwracania szczególnej uwagi na to by zabawki spełniały surowe normy bezpieczeństwa, a warto nadmienić, że branża dziecięca to jedna z najbardziej regulowanych przez prawo branż.

Nie znaczy to jednak, że złoty okres chińskich zabawek już minął. Warto nadmienić, że mają one spory udział w tak świetnym wyniku eksportu zabawek, a to dzięki ich reeksportowi.

Coraz bardziej doceniana jest innowacyjność polskich producentów zabawek i ich dbałość o to, by zabawki były wykonane z zachowaniem największej dbałości oraz by wyróżniały się swoją funkcją. Dobrym przykładem jest miś-szumiś. Niby zwykła zabawka, ale z niezwykłą funkcją. Bije rekordy popularności nie tylko w Polsce. Obecnie już co piąta kupowana zabawka jest zabawką edukacyjną.

 

 

Na Merkandi znajdziecie nie tylko mnóstwo ofert hurtowników zabawek z Niemiec, Francji i innych państw, ale także macie możliwość dotarcia ze swoimi produktami na rynki zagraniczne. Wejdź na stronę i przeglądaj oferty markowych zabawek Fisher Price, Mattel i Hasbro, a także wiele wiele innych.