Reklama i promocja ofert na Merkandi


Na platformie Merkandi, oprócz zamieszczania ofert hurtowych na towary z wielu kategorii, istnieje dodatkowo możliwość ich promowania. Aby jeszcze bardziej zwiększyć zasięg swoich ogłoszeń i podkreślić atrakcyjność oferowanych towarów, hurtownicy mają do dyspozycji następujące rodzaje promowania: 

HIT TYGODNIA, który wyróżnia ofertę graficznie czerwonym tagiem na liście produktów. Ponadto taka oferta jest przez 7 dni wyświetlana w dużym formacie na stronie głównej. Z naszych statystyk wynika, że jest to najbardziej efektywne promowanie i odnosi sukces w każdej z wersji językowych platformy. Niemniej skutecznym wariantem wyróżnienia jest kolejna z opcji promowania o nazwie TOP OFERTA. To propozycja, która poza niebieskim tagiem jest także zamieszczona na stronie głównej, z tą tylko różnicą, że Top oferty znajdują się poniżej Hitów tygodnia, na przesuwającym się horyzontalnie ciągu produktów.
Hit tygodnia | Top oferta

 

Kolejnym sposobem na podniesienie sprzedaży jest wykupienie promowania o nazwie TOP OFERTA W WYBRANEJ BRANŻY. Promowanie to wyznacza się nie tylko niebieską ramką z tagiem w sposób widoczny poniżej. Ten rodzaj wyróżnienia pozycjonuje ofertę na samej górze na liście produktów w kategorii.
promocja ofert na platformie Merkandi
Top oferta w wybranej branży

Kolejne z promowań, które nazwaliśmy WYRÓŻNIENIE W WYBRANEJ BRANŻY sprawia, że oferta nie jest co prawda graficznie wyszczególniona. Ale promowanie to w subtelny sposób pozwala na bardzo skuteczną promocję. A mianowicie przenosi ofertę na pierwsze miejsce na liście w danej kategorii. Czyli to co z pozoru jest niewidoczne jednocześnie jako pierwsze się rzuca w oczy.
Mamy jeszcze do dyspozycji WYRÓŻNIENIE NA MERKANDI . Wybór tego promowania sprawia, że oferta jest przez 30 dni prezentowana na bladoniebieskim tle na liście wszystkich ofert.
Wszystkie te wymienione opcje promowania dostępne są dla naszych użytkowników, którzy posiadają konto Premium z opcją sprzedaży i zamieszczają swoje oferty hurtowe. Promowania można w prosty sposób dokonać z poziomu oferty, zaznaczając wybraną opcję.

Jest także możliwość wykupienia banera reklamowego na stronie główniej Merkandi, i posiadanie konta na platformie nie jest w tym wypadku warunkiem niezbędnym do wykupienia reklamy. Każdy kto jest zainteresowany podsieniem sprzedaży, może zamówić baner z poziomu naszej strony. A oto wizualizacja jako może taki baner wyglądać:

Wizualizacja banera

I ostatnia, najważniejsza sprawa. Promowanie ogłoszeń jak i reklama firmy, to inwestycja, która jest w stanie bardzo szybko się zwrócić a nawet przynieść profit. Warto więc zainwestować w promowania ofert jak również wykupić baner i samemu się przekonać, że reklama jest dźwignią handlu 🙂