Towary z upadłości i likwidacji firm


2015-09-29_08h35_14

Od niedawna platforma MERKANDI pojawiła się w nowej odsłonie, a co za tym idzie wzbogaciła się o nowe kategorie i podkategorie. Wśród tych wcześniej istniejących można znaleźć kategorię „ Likwidacje firm”, która doczekała się podziału na podkategorie:

  • Licytacje komornicze,
  • Aukcje Magazynowe,
  • Wyposażenie sklepów, hoteli i restauracji,
  • Pozostałe oferty hurtowe.

Dzisiejszy post chcielibyśmy poświęcić tematyce towaru z upadłości i likwidacji przedsiębiorstwa.

Upadłość przedsiębiorstwa nikogo nie cieszy, ale niestety życie układa takie scenariusze, że bardzo często nie mamy wpływu na wiele spraw. Prawda jest bolesna, ale na upadłości przedsiębiorstwa można nieźle zarobić. To co dla upadającego przedsiębiorcy jest utratą dorobku całego życia, dla innych to doskonała okazja do tanich zakupów. Wszystko to co znajduje się w upadłym przedsiębiorstwie można spieniężyć. Niedrogo możemy kupić całe wyposażenie sklepów, restauracji, hoteli, używane sprzęty gastronomiczne, towar z linii produkcyjnych i wiele innych. Prawdziwa gratka dla początkujących przedsiębiorców, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z biznesem, a jak wiadomo początki zwykle są trudne, gdyż liczy się każdy grosz. Likwidacja firmy czy upadłość? Jaka jest różnica? Upadłość przedsiębiorstwa następuje w chwili, gdy właściciel danej firmy nie spłaca swoich zobowiązań finansowych. Wówczas wierzyciel domaga się swojego i kieruje roszczenia do sądu. Sąd chcąc wyegzekwować należności, posiłkuje się pracą komornika, który dokonuje swoich czynności.

Natomiast likwidacja firmy to wyrejestrowanie jej z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej i zgłoszenie tego faktu do ZUS, GUS i Urzędu Skarbowego.

Czy opłaca się hurtowy zakup towarów z likwidacji firm?

Niewątpliwie tak. Pomimo iż są to towary wykorzystywane, często nadmiernie eksploatowane to w dalszym ciągu nadal sprawne. Ostatnio „modne” stały się gotowe biznesy. Upadająca firma podana do licytacji komorniczej to niebywała okazja do nabycia gotowego biznesu z pełnym wyposażeniem za cenę dużo mniejszą niż z rynku wtórnego. Na MERKANDI takich ofert nie brakuje. Wśród nich znajdziemy dochodową hurtownię odzieży outletowej, która działa na rynku od kilku lat. Klienci MERKANDI oferują również towar z upadłości firmy, który jest nowy, nieużywany, dostępny w ilościach paletowych.

Tak więc MERKANDI to nieograniczone możliwości.

 

AW

 

2015-09-29_08h36_00


Możliwość komentowania jest wyłączona.