Artykuły spożywcze z krótkim terminem ważności


2015-10-08_14h33_50

Z przeprowadzonych badań wynika, że statystyczny Polak wyrzuca średnio około 50 złotych miesięcznie do kosza. Mowa tu oczywiście o wyrzucaniu produktów żywnościowych. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często robimy nieprzemyślane zakupy, kupujemy na zapas duże ilości artykułów spożywczych niejednokrotnie przeceniając możliwości naszego żołądka. Zapominamy jednak o tym, że każdy artykuł ma swoją datę zdatności do spożycia, więc niejednokrotnie ląduje on w koszu.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie artykułów spożywczych z krótkim terminem przydatności do spożycia?

Wszelkie informacje umieszczone na etykiecie produktu są po to, aby uświadomić konsumentów z jakim produktem mają do czynienia i aby ułatwić im odpowiedni wybór zgodny z ich wymaganiami i potrzebami.

Przed zakupem warto więc poświęcić nieco więcej uwagi i przyjrzeć się przede wszystkim dacie przydatności. Na każdym produkcie powinien być określony termin zdatności lub data minimalnej trwałości produktu, przy czym dla produktu dobrze przechowywanego, ale nietrwałego, termin określa się poprzez dzień, miesiąc i rok. Pozostałe artykuły znakuje się datą minimalnej trwałości, która oznacza, że towar do końca tej daty, przechowywany i transportowany w sposób odpowiedni nadal zachowuje swoje wartości odżywcze, chemiczne, organoleptyczne i mikrobiologiczne.

Z MERKANDI kupuj najtaniej!

 

Nie każdy decyduje się na zakup takiego towaru, ale okazuje się, że artykuły spożywcze z krótkim terminem przydatności do spożycia mają jednak swoich zwolenników i o dziwo znakomicie się sprzedają w ilościach hurtowych.

Na platformie MERKANDI znajdziemy szereg takich ofert klientów, którzy proponują produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Do takich produktów możemy zaliczyć przede wszystkim różne rodzaje kawy, chemię gospodarczą, słodycze i napoje, których termin ważności sięga jednego roku, a nasi hurtownicy wystawili produkt do sprzedaży jako ten z krótkim terminem. Towary te są przecenione o znaczną kwotę od pierwotnej, oferowane są przez wieloletnich importerów, dystrybutorów i hurtowników, którzy specjalizują się w sprzedaży tego rodzaju artykułów. Są to produkty w pełni wartościowe, więc zaopatrują się w nie przede wszystkim ludzie z branży restauracyjnej, jak również duże sieci handlowe, które mają pewność, że towar ten nie będzie długo przechowywany i nie straci na ważności.

Więcej informacji na temat artykułów spożywczych z krótkim terminem ważności uzyskamy bezpośrednio po kontakcie z naszym klientem.

 

AW

2015-10-08_14h42_31

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.