Nowe grupy towarowe


Grupy towarowe mają za zadanie wskazać kupującemu, w jakim stanie jest zaprezentowany towar. Czy oferowane przez hurtownika produkty są nowe, z drobnymi wadami czy uszkodzone. Odpowiednio dopasowana grupa towarowa z pewnością może pomóc potencjalnemu nabywcy podjąć decyzje o zakupie towaru.

Alby ułatwić naszym użytkownikom – zarówno kupującym jak i sprzedającym – określenie stanu towarów, stworzyliśmy nowe grupy towarowe dopasowane do wybranej wersji językowej.
Do tej pory posługiwaliśmy się nazewnictwem, używanym na niemieckim rynku stocków, czyli:

* A-ware,

* B-ware,

* C-ware,

* Retour-ware,

które jak pamiętacie, opisywaliśmy tutaj. Jak pewnie wielu z was zauważyło są one nadal dostępne dla Merkandi.de, ponieważ jest to ogólnie przyjęte i dobrze znane nazewnictwo na tamtejszym rynku stocków.

 

Ale przejdźmy teraz do grup w wersji polskiej. Przede wszystkim powiększyła się liczba grup towarowych i w obecnej chwili jest ich 5. Dodatkowo zmieniliśmy nazewnictwo, aby było ono bardziej zrozumiałe dla kupujących i sprzedających. Oto aktualne grupy towarowe na naszej platformie:

Nowy – czyli towar fabrycznie nowy w oryginalnym opakowaniu.

Używany – Towar w pełni sprawny, przetestowany, posiadający wyraźne ślady użytkowania.

Uszkodzony – Towar uszkodzony. Towar pochodzi ze zwrotów od klientów.

Mix/Retourware – Jest to mieszanka towarów nowych, używanych oraz uszkodzonych.

Refurbished – Towar odnawiany przez producenta bądź autoryzowany serwis.

Outlet – Towar nieużywany, pochodzący przede wszystkim z końcówek serii, nadwyżek, zwrotów konsumenckich czy pozostałości niesprzedanych przez sklepy pierwszego obiegu.

 

Jak widać nowe nazwy grup już same wskazują w jakim stanie jest dany towar. Zapraszamy jednak do zapoznania się z pełnym opisem w dziale Grupy Towarowe.

Naszych hurtowników mimo wszystko zawsze zachęcamy do podania wszelkich szczegółów dotyczących jakości towaru w opisie. Im bardziej szczegółowy opis tym nie tylko oferta wydaje się atrakcyjniejsza, lecz unikamy tym samym wielu zbędnych pytań tuż przed zamówieniem.